Для того щоб проводити всі ці дослідницькі роботи, внутрішнє озеленення, насадження на клумбах була створена у 1980 р. навчально-дослідницька теплиця. Вона була побудована за ініціативою директора школи Пастуха Григорія Сергійовича. Матеріали для цього виділив колгосп «17 вересня». Будували власними силами. В будівництві приймали участь вчителі, тех.. працівники, учні і, навіть, багато жителів села безкорисливо допомагали у будівництві теплиці. Було проведено опалення від шкільної котельні, зроблений дах із скла, виготовлені стелажі. Теплиця використовувалась для вирощування кімнатних квітів, розсади квітів та овочевих культур.

/Files/images/tehnchna_papka/s30009192.jpg

Спочатку нижній ярус теплиці був засаджений квітами, калами, а середина нижнього ярусу була засаджена петидисканціями а коли вона прижилася, то її пагінці використовувась для розсадження у вазони. І ці вазони були по всій школі. Верхній ярус теплиці – це були стелажі і стіл по середині. На стелажах стояли ящики з ґрунтом і в ящики висівали насіння різноманітних квітів. Це були чорнобривці, айстри і насіння овочевих культур: капусти, помідорів, перцю. Вазони із квітів, які стояли на столі вирощувались із пагінців, а коли вони підростали їх переносили у приміщення школи. Так у біологічному кабінеті було вирощено понад 36 видів різних кімнатних квітів. Розсаду декоративних рослин висаджували на квітники, а овочевих на навчально-дослідній ділянці. Частину розсади реалізовували населенню. За кошти виручені від реалізації купували насіння.

/Files/images/tehnchna_papka/s70659198.jpg

Для роботи у теплиці був складений план роботи. Графік чергування учнів. Учні, які чергували у теплиці робили відповідні записи в журні. Щоденно проводилось обприскування квітів, проводилось вологе прибирання, розпушування ґрунту. Учні з задоволенням працювали у теплиці. Їм було цікаво спостерігати за розвитком рослин. Особливо за калами, так як вони для нашої місцевості вони були екзотичними. Їх вирощували у оранжереях, спеціалізованих на цьому господарствах. Ці чудові квіти, особливо у період цвітіння були дуже гарними і всі приходили на них подивитись. Цікавими були досліди по вирощуванню сальвії. Учням було цікаво спостерігати, як з маленької насінини появляється два листочки, які пізніше розростаються у рослину. Учні з задоволенням доглядали за квітами.

/Files/images/tehnchna_papka/s64959315.jpg

Згодом від теплиці було відрізано опалення і вона функціонувала тільки весною, влітку і восени та обігрівалась лише сонячним теплом. Але і в цей час діти не закинули навчально-дослідницьку роботу. Коли директором працював Воронко Георгій Васильович до теплиці знову було проведене опалення, але вже в не такій кількості і теплиця ніби знову ожила. В ній вирощували помідори, огірки тепличних сортів.

Кiлькiсть переглядiв: 1106

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.