ПУТІВНИК ШКІЛЬНОГО МУЗЕЮ

Копанівської ЗОШ І-ІІст.

Вашій увазі пропонується огляд-екскурсія до нашого музею.Наш шкільний музей почав діяти з 1 квітня 2002 року.Його було відкрито спільними творчими діями вчителів,учнів та техпрацівників школи з метою збереження традицій та звичаїв рідного села,збереження й відтворення предметів народного побуту,релігії та культурних надбань.Директором школи тоді був Воронко Георгій Васильович,який був головою Ради музею.Крім директора школи до складу Ради музею входив громадський директор- Воронко Василь Григорович та завідуючий музеєм вчитель історії Мельничук Анатолій Олександрович.Нині робота музею підпорядкована Раді музею,яку очолює вчитель історії та керівник музею Мельничук Анатолій Олександрович.Також до Ради музею входять учні 9 класу-Максимлюк Марія,Герба Вікторія, Теслюк Інна та Чичко Мальвіна. Відповідно до Положення про музей при навчальному закладі тут наявна слідуюча документація:інвентарна книга,книга обліку навчальних занять,екскурсій та виховних заходів,план роботи музею та книга відгуків і пропозицій.

Експонати для обладнання музею приносили вчителі,техпрацівники та учні із дому,а також знаходили в інших жителів села за їх згодою.

Загальна площа музейної кімнати-30кв.м.Тут зосереджені такі експозиційні розділи:куточок української хатньої кухні,релігійний куточок,куточок пам’яті учасникам Великої вітчизняної війни 1941-1945 рр.,куточок побутових речей і предметів,українського народного одягу,вишивки та історія села,колгоспу й школи.Загалом в музеї налічується близько 100 різноманітних експонатів.Зокрема в куточку сільської кухні відтворено предмети домашнього вжитку першої половини ХХ століття – хатня лавка,цебрик(дерев’яне відро),мисник для посуду,піч з горщиками й баняками, гожур(дерев’яна лопата для вигортання жару) тощо.

Поряд куточок релігійної тематики,де розташовані ікони та молитовники того часу.Особисті речі і документи,військові нагороди фотографії та трофейні(вилучені у ворога)речі – це перелік експонатів часів Великої вітчизняної війни 1941-1945рр.До речі,наше село було звільнено від німецьких загарбників військами Червоної армії 19 березня 1944 року.Також поблизу села діяли загони УПА,одним із яких керував повстанець під псевдонімом «Вишня».На різних фронтах Великої вітчизняної війни полягли 29 односельчан,живими повернулися – 14 чоловік.

В куточку побутових предметів знаходяться побутові глечики,праски, гребіні та «їжаки»,що використовувалися у тогочасному домашньому ткацтві для розчісування конопляних волокон,світильна лампа,ночви гоподарські(для купання новонароджених або замішування тіста), рублі (для розгладжування полотна), коромисло, качалки, веретена,кружки,келихи,ложки,маслобійка,ткацькі станки тощо.

Також в музеї знаходяться зразки українського одягу першої половини ХХстоліття-жіночі й чоловічі сорочки,спідниці рушники та вишиті картини.На стенді(праворуч) розміщені фотографії з історії нашої школи,а також грамоти і кубки,вручені учням школи за спортивні досягнення в районних змаганнях з туризму. Важливим досягненням в роботі музею було зібрання усних,письмових і фотоматеріалів з історії школи і села,оформлених окремою книжкою,автором якої є вчитель історії нашої школи Мельничук Анатолій Олександрович.

Залишається актуальною проблема надходження цікавих і рідкісних експонатів від окремих громадян,в яких ці речі зберігаються.

Надалі планується поповнювати музей іншими історичними експонатами й матеріалами,а також встановити стенд «Відомі люди нашого села».

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ РАДИВИЛІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОПАНІВСЬКА ЗОШ І-ІІ ст.

ПАСПОРТ

шкільного музею,який існує при Копанівській ЗОШ І-ІІст. (с.Копані,Радивилівського району,Рівненської області,індекс-35553,тел.:28-1-85) на підставі наказу директора школи №______ від ___________________ року.

1.Приміщення пристосоване для експозицій:

а)кількість кімнат і загальна площа – 1; 30 м.кв.

б)експозиційна площа – 14 м.кв.

в)площа фондового приміщення-немає.

г)площа,відведена під інші потреби-немає.

2.Загальна кількість експонатів ____________ ,з них оригінальних ,поставлених на облік_______ .

3.Кількість експозицій та їх тематика – 6(куточок української сільської кухні,релігійний куточок,куточок памяті учасникам ВВв 1941-1945рр.,куточок побутових домашніх речей,експозиція народного одягу й вишивки та матеріали щодо історії села і школи).

4.Постійнив актив музею – 5 осіб,з них:

а)голова музейної ради – директор школи Воронко Людмила Василівна;

б)громадський директор музейних експозицій – Мельничук Анатолій Олександрович,вчитель історії;

в)помічник громадського директора - Воронко Оксана Миколаївна,техпрацівниця;

г)екскурсоводи - Максимлюк Марія,Герба Вікторія,Теслюк Інна-учні школи.

Дата:11 квітня 2011року.

Директор школи: Л.В.Воронко

Інвентарний номер Дата вступу речі Назва та опис речі Кількість Матеріал та техніка Розмір Стан речі (збереженість) Звідки та від кого надійшла Походження речі(її історія) Місце зберігання Відмітка про вибуття речі

ЗВІТ

про роботу шкільного музею Копанівської ЗОШ І-ІІ ступенів

за 2008-2009 навчальний рік

Діяльність шкільного музею у 2008-2009н.р. була спрямована на виховання в учнів почуття патріотизму і національної гордості,поглиблене вивчення історії рідного краю та активізацію творчих здібностей особистості,зміцнення матеріальної бази та поповнення експонатів.

Відповідно до Положення про музей при навчальному закладі наявна слідуюча документація:інвентарна книга,книга обліку навчальних занять,екскурсій та виховних заходів,план роботи музею та книга відгуків і пропозицій.

Протягом року з учнями 1-9 класів в музеї було проведено: 12 уроків з історії України,народознавства та рідного краю; 2 виховні заходи – у 5 класі на тему: «Шануймо хліб-бо він святий!»(класний керівник Казмірук Леся Василівна),у 7 класі на тему: «Рушнички ви мої,рушнички»(класний керівник Мельничук Анатолій Олександрович);5 екскурсій для учнів та їх батьків.Педагогом-організатором Мельничук Світланою Степанівною в приміщенні шкільного музею з учнями 8-9 класів був проведений конкурс-вікторина «Чи знаєш ти своє село?».З роботою музею ознайомились вчителі історії району,які були присутні на виїзному семінарі в Копанівській ЗОШ І-ІІст.

На належному рівні проводилася робота з учнями і вчителями школи,жителями села щодо поповнення шкільного музею різними експонатами.Зокрема, до музею надійшли такі речі народного побуту як дерев’яні ночви,мисник,солом’яник,а також картини народної вишивки та 4 глечики.Всі ці речі використовувались жителями села в першій третині минулого століття.

Позитивним являється фактор діяльності Ради музею,головою якої був вчитель історії та керівник музею Мельничук Анатолій Олександрович.Також до Ради музею входили учні 9 класу-Воронко Віта та Білецька Мирослава.В кінці навчального року Рада музею звітувала про виконання плану роботи перед педрадою школи.

Залишається актуальною проблема надходження цікавих і рідкісних експонатів від окремих громадян,в яких ці речі зберігаються.

Аналіз роботи музею та тенденції його розвитку за минулий рік свідчать про сприяння адміністрації школи(директор Воронко Георгій Васильович) для подальших цілеспрямованих заходів щодо створення належних умов його існування, діяльності й розвитку.

Відділ освіти Радивилівської райдержадміністрації

Навчально-методичний центр

ЗВІТ

про роботу шкільного музею

Копанівської загальноосвітньої школи І-ІІступенів

за 2010-2011 навчальний рік

Копані-2011

ЗВІТ

про роботу шкільного музею Копанівської ЗОШ І-ІІ ступенів

за 2009-2010 навчальний рік

У 2009-2010 навчальному році робота шкільного музею проводилася відповідно до річного плану роботи школи.А саме вона була спрямована на виховання в учнів почуття патріотизму і національної гордості,формування творчої особистості,розвитку здібностей та інтересів учнів,вивчення історії рідного краю,зміцнення матеріальної бази та поповнення музейних експонатів.

Відповідно до Положення про музей при навчальному закладі наявна слідуюча документація:інвентарна книга,книга обліку навчальних занять,екскурсій та виховних заходів,план роботи музею та книга відгуків і пропозицій.

Протягом року з учнями 1-9 класів в музеї було проведено: 7 уроків з історії України,народознавства та рідного краю; 3 виховні заходи – у 4 класі на тему: «Народні звичаї та обряди»(класний керівник Бойко Алла Григорівна),у 3 класі на тему: «Історія нашого села»(класний керівник герба Валентина Леонідівна),у 9 класі на тему: «Скарби рідної історії»(класний керівник Воронко Віра Василівна);4 екскурсії для учнів та їх батьків.Педагог-організатор Мельничук Світлана Степанівна організувала і провела з учнями 8-9 класів круглий стіл «Нові методи і форми музейної педагогіки».Керівником музею Мельничуком А.О. були організовані та проведені екскурсії до гори Божої(Кременецький район,Тернопільської області) та в музей м.Радивилова.

На належному рівні проводилася робота з учнями і вчителями школи,жителями села щодо поповнення шкільного музею різними експонатами.Зокрема, до музею надійшли такі речі народного побуту як ткацький верстак,вишиті чоловічі сорочки, «рублі»,а також предмети української кухні.Всі ці речі використовувались жителями села протягом минулого століття.

Робота музею була організована Радою музею,головою якої був вчитель історії та керівник музею Мельничук Анатолій Олександрович.Також до Ради музею входили учні 9 класу-Пастух Микола та Антонюк Петро.В кінці навчального року Рада музею звітувала про виконання плану роботи перед педрадою школи.

Залишається актуальною проблема надходження цікавих і рідкісних експонатів від окремих громадян,в яких ці речі зберігаються.

Аналіз роботи музею та тенденції його розвитку за минулий рік свідчать про сприяння адміністрації школи(директор Воронко Людмила Василівна) для подальших цілеспрямованих заходів щодо створення належних умов його існування, діяльності й розвитку.

Керівник музею: Мельничук А.О.

-1-

ЗВІТ

про роботу шкільного музею Копанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

за 2010-2011 навчальний рік

У 2010-2011 навчальному році робота шкільного музею проводилася відповідно до річного плану роботи школи.Вона була спрямована на виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості та базувалася на традиціях і звичаях українського народу,вивченні його історичної та культурної спадщини,формування творчої особистості,розвитку здібностей та інтересів учнів,зміцнення матеріальної бази та поповнення музейних експонатів.

Відповідно до Положення про музей при навчальному закладі поновлена слідуюча документація:інвентарна книга,книга обліку навчальних занять,екскурсій та виховних заходів,план роботи музею та книга відгуків і пропозицій.

Надходження експонатів
2010-2011н.р.
вчителі
4,4%
техпрацівники
1,6%
Учні та їх батьки
94%
вчителі
4,4%
техпрацівники
1,6%
Учні та їх батьки
94%

Протягом року з учнями 1-9 класів в музеї було проведено: 8 уроків з історії України,народознавства та рідного краю; 2 виховні заходи – у 2 класі на тему: «Народні символи України»(класний керівник Коротун Любов Анатоліївна),у 5 класі на тему: «Моє рідне село-краю мій неповторний»(класний керівник Гулійчук Лариса Валентинівна),три екскурсії для учнів та їх батьків.Педагог-організатор Мельничук Світлана Степанівна організувала і провела з учнями 5 класу годину спілкування «Всі ми є роду одного»,а з учнями 3-4 класів вікторину«Українська минувшина».Керівником музею Мельничуком А.О. були організовані та проведені екскурсії до гори Красної та місцями боїв за часів війни 1941-1945рр.

На належному рівні проводилася робота з учнями і вчителями школи,жителями села щодо поповнення шкільного музею різними експонатами.До музею надійшли такі речі народного побуту як жарова праска,вишитий рушник, баняки,а також дві ікони.Всі ці речі слугували жителям села протягом минулого століття.

Надходження експонатів
у 2010-2011н.р.
вчителі
4,4%
техпрацівники
1,6%
Учні та їх батьки
94%
вчителі
4,4%
техпрацівники
1,6%
Учні та їх батьки
94%

-2-

Робота музею була підпорядкована Раді музею,яку очолював вчитель історії та керівник музею Мельничук Анатолій Олександрович.Також до Ради музею входили учні 8 класу-Максимлюк Марія,Герба Вікторія та Теслюк Інна.

Рада музею організовувала:

o підготовку екскурсоводів серед учнів 6 класу;

o зв’язки з гуртками і факультативами;

Також Рада музею заслуховувала звіти з пошукової роботи,приймала участь в підготовці музею до нового навчального року,а в кінці навчального року Рада музею звітувала про виконання плану роботи перед педрадою школи.

Важливим досягненням в роботі музею було зібрання усних,письмових і фотоматеріалів з історії школи і села,оформлених окремою книжкою.

Залишається актуальною проблема надходження цікавих і рідкісних експонатів від окремих громадян,в яких ці речі зберігаються.

Аналіз роботи музею та тенденції його розвитку за минулий рік свідчать про сприяння адміністрації школи(директор Воронко Людмила Василівна) для подальших цілеспрямованих заходів щодо створення належних умов його існування, діяльності й розвитку.

Під час перевірки райво на чолі з начальником Ковалевською Іриною Миколаївною 10 серпня 2011 року робота музею була визнана на належному рівні,про що свідчить у книзі відгуків запис Гудими Євгена Петровича.

Керівник музею: Мельничук А.О.

І.Вступ

У 2012-2013 навчальному році робота шкільного музею проводилася відповідно до річного плану роботи школи.Вона була спрямована на виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості та базувалася на традиціях і звичаях українського народу,вивченні його історичної та культурної спадщини,формування творчої особистості,розвитку здібностей та інтересів учнів,зміцнення матеріальної бази та поповнення музейних експонатів.

Відповідно до Положення про музей при навчальному закладі поновлена слідуюча документація:інвентарна книга,книга обліку навчальних занять,екскурсій та виховних заходів,план роботи музею та книга відгуків і пропозицій.

Надходження експонатів
2010-2011н.р.
вчителі
4,4%
техпрацівники
1,6%
Учні та їх батьки
94%
вчителі
4,4%
техпрацівники
1,6%
Учні та їх батьки
94%

Протягом року з учнями 1-9 класів в музеї було проведено: 7 уроків з історії України,народознавства та рідного краю; 4 виховні заходи – у 2 класі на тему: «Народні символи України»(класний керівник Мельничук С.С.),у 5 класі на тему: «Моє рідне село-краю мій неповторний»(класний керівник Мельничук А.О.),у 9 класі на тему: «Народні ремесла і промисли»(класний керівник Семенчук С.М.),три екскурсії для учнів та їх батьків.Педагог-організатор Мельничук Світлана Степанівна організувала і провела з учнями 5 класу годину спілкування «Всі ми є роду одного»,а учнями 3-4 класів вікторину«Українська минувшина».Керівником музею Мельничуком А.О. були організовані та проведені екскурсії до гори Красної та місцями боїв за часів війни 1941-1945рр..

На належному рівні проводилася робота з учнями і вчителями школи,жителями села щодо поповнення шкільного музею різними експонатами.До музею надійшли такі речі народного побуту як жарова праска,вишитий рушник, баняки,а також дві ікони.Всі ці речі слугували жителям села протягом минулого століття.

Робота музею була підпорядкована Раді музею,яку очолював вчитель історії та керівник музею Мельничук Анатолій Олександрович.Також до Ради музею входили учні 8 класу-Федун Надія,Гаврищук Діана та Воронко Ірина.

Рада музею організовувала:

o підготовку екскурсоводів серед учнів 6 класу;

o зв’язки з гуртками і факультативами;

Також Рада музею заслуховувала звіти з пошукової роботи,приймала участь в підготовці музею до нового навчального року,а в кінці навчального року Рада музею звітувала про виконання плану роботи перед педрадою школи.

Важливим досягненням в роботі музею було зібрання усних,письмових і фотоматеріалів з історії школи і села,оформлених окремою книжкою.

Залишається актуальною проблема надходження цікавих і рідкісних експонатів від окремих громадян,в яких ці речі зберігаються.

Аналіз роботи музею та тенденції його розвитку за минулий рік свідчать про сприяння адміністрації школи(директор Воронко Людмила Василівна) для подальших цілеспрямованих заходів щодо створення належних умов його існування, діяльності й розвитку.

Під час перевірки райво на чолі з начальником Ковалевською Іриною Миколаївною 10 серпня 2012 року робота музею була визнана на належному рівні.

Завдання на 2013-2014 навчальний рік:

-виконати ремонт панелів та пофарбувати вікна;

-залучити більше учнів для збору музейних експонатів;

-виготовити фотоальбом «Наш музей-наша гордість»

-проводити виховні години із використанням музейних експонатів;

-написати музейну пам’ятку;

- підготовити екскурсоводів серед учнів7 класу;

-зібрати письмові та фотоматеріали з народного фольклору рідного села;

ІІ.Організаційна робота

№ за/п Дата Клас Вид заняття Відповідальний за проведення Примітки
1 вересень 5 Урок з історії України Вчитель історії
2 вересень 6 Урок народознавства Вчитель історії
3 жовтень 6 Година спілкування Класний керівник
4 листопад 9 Виховна година Класний керівник
5 листопад 4 Виховна година Класний керівник
6 грудень 8 Круглий стіл Педагог-організатор
7 січень 5 Виховна година Класний керівник
8 лютий 2 Година спілкування Класний керівник
9 лютий 7 Урок краєзнавства Керівник музею
10 березень 1 Виховна година Класний керівник
11 квітень 3 Бесіда Педагог-організатор
12 квітень 6 Виховна година Класний керівник
13 травень 9 Година спілкування Класний керівник
14 травень 4 Виховна година Класний керівник

ІІІ.Робота з активом

№ за/п Тема заняття Дата Примітки
1 Розвиток творчого потенціалу учнів засобами музейної педагогіки вересень
2 Просвітницька діяльністьмузеїв жовтень
3 Я- лідер листопад
4 Особливості екскурсійної діяльності музею січень
5 Ігрові форми музейної педагогіки березень
6 Пошукова діяльність музеїв квітень
7 Урок мужності травень

ІV.Робота з фондами

Протягом навчального року – комплектування музею експонатами у процесі організації походів та екскурсій,заняття з активом щодо вміння працювати з документами,користуватися бібліотечними каталогами і статистичними довідками,правила і специфіка обліку і збереження надходжень у шкільний музей.

V.Пошуково-дослідницька робота

1) жовтень – екскурсія в краєзнавчий музей м.Кременець;

2)грудень – збір матеріалів народного фольклору села;

3)березень – екскурсія в м.Радивилів;

4)травень – учнівська експедиція пам’ятними місцями рідного краю.

VІ.Культурно-просвітницька робота

1)вересень-виставка народного одягу й вишитих рушників;

2)листопад-зустріч з відомими земляками;

3)грудень-свято Андрія;

4)лютий-краєзнавча година;

5)квітень-свято Великодня.

VІІ.Робота з державними та громадськими організаціями

Протягом року співпраця із навчально-методичним центром,ПП «Агро-Експрес-Сервіс»,сільською Радою с.Підзамче та районною газетою «Прапор перемоги».

Затверджую

Директор школи: Л.Воронко

ПЛАН РОБОТИ

ШКІЛЬНОГО МУЗЕЮ

НА 2013-2014 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Кiлькiсть переглядiв: 1283

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.